انواع کانکس

انواع کانکس تولیدی شرکت کانکس از لحاظ ساختار و کاربری موضوع این مطلب ما خواهد بود. کانکس ها از جمله سازه های پیش ساخته به حساب می آیند. که توانسته اند در دنیای کنونی امروزی، مزایای بسیار زیادی را برای انسان ها فراهم آورند. آشنایی با انواع این بناهای پیش ساخته نیز می تواند جذابیت های خاصی را با خود به همراه داشته باشد.

زیرا این سازه ها در حال حاضر در صنعت ساختمان توانسته اند جایگاه بسیار مهمی را به خود اختصاص دهند. این مسئله را نیز باید به خاطر داشته باشید که انواع مختلفی از این کانکس ها طراحی و به بازار عرضه شده اند. که شرکت تولیدی کانکس کار راد در تلاش است تا آنها را در اختیار شما قرار دهد. و سازه ای متناسب با نیاز شما را برایتان فراهم آورد.

در واقع حضور چنین سازه هایی در دنیای پیشرفته کنونی و ظهور فناوری های نوین باعث شده تا رسیدن به خواسته ها و داشتن یک زندگی راحت تر به مراتب از آن چیزی که در ذهن داشتیم هم ساده تر شود. این سازه ها با قابلیت جابجایی بسیار به ساخت و نصب سریع کمک می‌ کند. تا در کمترین زمان ممکن به آن چیزی که مد نظر داریم برسیم.

اما برای اینکه بدانید کدام یک از کانکس های موجود در بازار، توانایی برطرف کردن نیاز شما را دارد، باید در ابتدا انواع آنها را بشناسید. و البته نسبت به کاربردهای هر یک آشنایی کامل بدست آورید. پس توصیه می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

انواع کانکس ها و کاربردهای آن
در وهله اول باید بدانید انواع مختلفی از انواع کانکس ها وجود دارد. که این مسئله خود مخاطب را ایجاب می کند با امکانات، ویژگی ها و البته قیمت های متفاوتی از کانکس روبرو شود. اگر سوالی در این زمینه ذهن شما را به خود مشغول کرده می توانید به بخش تماس با ما مراجعه کنید. تا کارشناسان کانکس کار راد اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. و راهنمایی های دقیقی را برای خرید کانکس ها، ارائه دهند. البته در ادامه شما را با انواع کانکس های موجود آشنا خواهیم کرد.

اهمیت این دسته بندی و تقسیم گونه های متفاوت آن به دلیل روشن شدن تفاوت در امکانات و بخصوص قیمت هرکدام می باشد. تا بتوان هر سازه را در دسته خود مورد ارزیابی قرار داده و با همتای خود مقایسه کرد. شاید یکی از دلایلی که بر آن شدیم تا این مطلب را بنویسیم نیز همین موضوع باشد. زیرا به شخصه بارها شاهد آن بوده ام که خریداران با دفتر فروش کانکس کار راد ارتباط برقرار کرده اند. و فقط ابعاد مورد نیاز خود را بازگو کرده و بدون در نظر گرفتن شرایط و کاربری کانکس خواستار استعلام قیمت آن هستند.

این امر موجب شده به طور مثال شخصی که یک کانکس مطبوعاتی با امکانات مختص آن را می خواسته، قیمت یک کانکس کارگاهی را با همان ابعاد گرفته است. و یا موارد مشابه دیگری که باعث ایجاد مشکلات و گاها گمراهی خریداران کانکس می شود. از این رو در ادامه این مطلب انواع این کانکس ها را به 4 دسته کلی تقسیم کرده و بطور مختصر توضیحاتی درباره امکانات و شرایط هرکدام ارائه کرده ایم.

انواع کانکس مسکونی
این سازه تمامی انواع کانکس مسکونی، کانکس ویلایی و خانه های پیش ساخته را شامل می شود. و مهمترین ویژگی آنها نسبت به سازه های دیگر این است که دارای امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی و حمام، اتاق خواب و آشپز خانه می باشند. که بنا به نوع پلان و متراژ امکان دارد دارای دو یا چند اتاق خواب با کمد دیواری، فضای نهارخوری و پذیرایی بزرگ نیز باشد. در تولید این نوع سازه مسائلی مانند دوام و پایداری، امنیت در برابر سرقت، زیبایی ظاهری، چیدمان فضای داخلی و ترکیب مناسب فضا ها در کنار یکدیگر جز مهمترین نکات می باشد. که در جای خود باید هرکدام یک به یک برسی و تمهیداتی برای هریک در نظر گرفته شود.

این نوع سازه با نام خانه های قابل حمل و ویلا های متحرک نیز شناخته می شوند. و از قابلیت های مهم و شاخص آنها قابلیت جابجایی آنها از محلی به محل دیگر می باشد. یعنی بجای اسباب کشی خانه را با تمام وسایل داخلش جابجا می کنند.

انواع کانکس خدمات شهری
این سازه نیز یکی از انواع کانکس بشمار می رود. که برای ارائه خدمات به شهروندان و یا مراجعین و یا فروشندگان در یک مجموعه بکار می رود. و خود دارای تقسیم بندی و انواع گوناگون با امکانات متفاوتی می باشد. که مهمترین آنها کانکس فروشگاهی، فست فود، گیت حراستی، کانکس کافی شاپ، ایستگاه اتوبوس، ایستگاه دوچرخه، عابر بانک و اینگونه سازه ها می باشند. که توسط کانکس کار راد طراحی و تولید می شوند.

این سازه همانگونه که از نام هر یک بر می آید.‌ دارای شرایط و امکانات و ابعاد متفاوتی نسبت به یکدیگر می باشند. و حتی در ساخت آنها نیز از مصالح های متفاوتی استفاده می شود. اما نکته مشترک همه آنها شاید این باشد که برای استفاده در مکان های عمومی و فضای شهری طراحی و تولید شده اند. و حتما در زمان طراحی به هماهنگی بهتر آنها با مبلمان شهری و برند ها و مسایل اینچنینی توجه ویژه ای شده است.

خرید کانکس خدمات شهری معمولا از طرف شهرداری ها یا مجموعه های توریستی صورت می گیرد. و افراد شخصی کمتر به سراغ آن می روند. چرا که کاربری عمومی داشته که معمولا غیر انتفاعی نیز می باشد.

انواع کانکس کارگاهی
کانکس کارگاهی یکی از انواع کانکس می باشد. که برای استفاده در کارگاه های ساختمانی و عمرانی کاربرد دارد. و برای اسکان پرسنل در ساعات کاری و یا کارگران و نیرو هایی که شب در محل کارگاه می خوابند کاربرد دارد. کانکس کارگری، اسکان کارگاهی نیز در همین دسته قرار می گیرند. که معمولا ساده ترین نوع سازه های پیش ساخته بوده و بصورت سالن خالی می باشد. که گاها در آنها میز و صندلی برای غذا خوری نیروها و یا تخت خواب برای استراحت شبانه قرار می دهند.

از لحاظ قیمت نیز این نوع از سازه های پیش ساخته ارزانترین آنها می باشند. زیرا خریدار پس از اتمام پروژه خود دیگر نیازی به آنها ندارد. و در واقع زمان استفاده از آنها یک دوره چند ماهه یا حداکثر دو یا سه ساله می باشد. که با اتمام پروژه به پایان می رسد.

هنگامی که قصد گرفتن استعلام قیمت کانکس مورد نظر را دارید بهتر است چک لیستی از متریال به کار رفته در کانکس تهیه کرده و آنها را از فروشنده محصول بخواهید. در صورتی که چک لیست گفته شده را ندارید می‌توانید ابعاد مورد نیاز برای کانکس را در اختیار فروشنده گذاشته و از او مشخصات فنی و متریال‌های مصرف شده در کانکس را درخواست کنید.

همچنین می‌توانید در زمان استعلام قیمت کانکس اداری لوکس این لیست را در اختیار مراکز فروش دیگر گذاشته و از آنها قیمت‌های محصولات را دریافت کرده و در این صورت به بررسی تفاوت قیمت‌ها بپردازید و آنها را با یکدیگر مقایسه کرده و متناسب با قیمت‌های عنوان شده بهترین آنها را با متریال با کیفیت انتخاب کنید.

همواره این موضوع را در نظر داشته باشید که قیمت پایین را فدای کیفیت نکنید. بر فرض مثال شما یک کانکس اداری با قیمت پایین خریداری می‌کنید اما پس از گذشت مدت زمانی با مشکلاتی همچون کیفیت پایین کانکس روبرو شده و به همین دلیل مجبور می‌شوید برای جبران این خسارت کانکس دیگری را خریداری کنید که در این صورت هزینه ای اضافی را برای شما به همراه خواهد آورد.

قیمت کانکس به چه ویژگی هایی بستگی دارد؟

محاسبه قیمت کانکس در ساخت و اجرای کانکس، اتاقکهای پیش ساخته و سازه های پیش ساخته قابل حمل، بر مبنای ابعاد، کیفیت، طرح و مکان قرار گرفتن سازه می باشد که بنا به خواسته و نیاز مشتریان قابل محاسبه می باشد.گروه صنعتی کانکس مامیس با اجرای سازه های پیش ساخته و کانکس در کیفیت های متفاوت و قیمت های متنوع، مشتریان خویش را در امر انتخاب نوع سازه درخواستی یاری نماید، امید آن است تا بتوانیم در رفع نیازهای مشتریان خویش کوشا باشیم.شاید شما از سری افرادی باشید که برای بار اول قصد خرید کانکس را دارید. در این مطلب سعی داریم به بررسی ویژگی ها و قیمت کانکس بپردازیم و شما را برای خرید کانکس ارزان قیمت راهنمایی کنیم.

خرید کانکس در انواع و ابعاد مختلف از مامیس

کانکس نوعی سازه و از سری تجهیزات ساختمانی است که به صورت پیش ساخته ارائه می شود. به طور کلی کانکس نوعی چهار دیواری برای اسکان موقت می باشد که البته امروزه کاربرد کانکس ها جنبه ی خدماتی و فروشگاهی نیز پیدا کرده اند. کانکس ها به دو نوع چرخدار و ثابت تقسیم می شوند.

نمونه های چرخدار برای مواقعی انتخاب می شود که قرار است کانکس مستمراً جا به جا شود. بدنه کانکس ها اغلب از جنس فلز است ولی سقف آن با ساندویچ پانل پردازش می شود که ساندویچ پانل از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

در ساخت کانکس ها از هیچ نوع مواد بتنی استفاده نمی شود و قطعات تنها به کمک جوش یا پیش و مهره به هم وصل می شوند. ابعاد و خصوصیات کانکس مانند جنس، رنگ، تعداد پنجره و ارتفاع آن بسته به نیاز مشتری است.

0 دیدگاه دربارهٔ «انواع کانکس»

دیدگاهتان را بنویسید