دنیای صورتی :: آوای فاخته

اگر فقط 2درصد از نسل ما به زبان انگلیسی مسلط هستند نسل امروز 80 درصدشان به زبان انگلیسی مسلط هستند و وقتی زبان بلد باشید، آداب گفتوگو را هم میدانید و به هرجایی که تصور میکنید برای شما بهتر است میروید. قرصهای آرامبخش به شما آرامش موقتی میدهند ولی عوارض زیادی دارند اگر قرص مصرف میکنید زیر نظر پزشکتان آنها را کم کنید و قطع کنید. پس برای داشتن آرامش سعی کنید به چیزهای مثبت فکر کنید و تا فکر منفی در ذهن شما ایجاد میشود که باعث استرس میشود ذهن خود را تغییر داده و یک نفس عمیق بکشید و تا میتوانید به آسمان نگاه کنید.

به زمین پا نهاده دردانه موسی بن جعفر (ع) تا خواهرانههایش را تقدیم حضرت سلطان علی بن موسی الرضا (ع) کند. حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) دیده به جهان گشود و در بوستان معنویت، نسیم سبز بشارت وزیدن گرفت. این نگاه آرمانی گاهی جهان را و پیرامونش را تنگ مییابد و برای از دست ندادن رویا در خود فرو میرود؛ به جامعه و پیرامون خود بیتوجه میشود تا مسیر رشد شخصی را از دست ندهد. یه لحظه به فکر فرو می رم و اندر احوالات این روزام که دقیق می شم می فهمم که مدتیه کودک درونم فعال شده و زدم تو فاز دنیای صورتیه دختر بچه ها!

گاهی فکرکردنهای عمیق وخود خوری باعث میشه دیگه رنگایی که میبنی همش تو طیف سیاه باشه. سلیقه ها متفاوت است، پس انتخاب ها متفاوت می باشد، اما یک جمع بندی کلی می توان قرار داد، به عنوان مثال عکس های جذاب دخترانه، عکس های شیک پسرانه و رنگ های صورتی و آبی که هر کدام به یکی از آنها اطلاق یافته است، وقتی می خواهیم برای دختر خانمی عزیز هدیه تهیه کنیم، بیشتر سعی می کنیم از رنگ صورتی دخترانه بهره ببریم، این تعلق صورتی به خانم ها فراگیری بسیاری یافته تا جایی که در دنیای مجازی هم مورد توجه و کاربرد دارد.

شاید بیشتر به خاطر تغییر سلایق و ذائقه های نسل جدید باشد که بیشتر به مسائل غیرسیاسی توجه دارد. این نسل نخبگانی هستند که به زبان بینالمللی مسلط میشوند و در سطح بین المللی کار میکنند اما احساس تعلق به جامعه پیدا نمیکنند. دکتر اردشیر گراوند، جامعه شناس، موضوع رویگردانی از مسائل سیاسی نسل جوان را از نگاه دو فرزندش که دهه 70 و هشتادی هستند بررسی میکند و میگوید: «برخی از جوانان نسل امروز با دیدن اتفاقهایی که در جریانهای سیاسی میافتد، دور سیاست را خط میکشند و برخی دیگر نیز انگار در ایران زندگی نمیکنند و مسائل و اتفاقهای سیاسی پیرامونشان برای آنها اهمیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید